Werewolf

Werewold

A werewolf is a human being who transforms into a wolf during the full moon. While a bite from a werewolf in wolf form passes on the lycanthropy to its victim, an attack from an untransformed werewolf has relatively minor side effects.

Vlkodlak

Vlkodlak je lidská bytost, která se během úplňku změní ve vlka. Zatímco kousnutí vlkodlakem během jeho vlčí podoby přenáší na oběť lykantropii, tak kousnutí v lidské podobě má na oběť minimální dopad.

O Nálezu

Informace

Úroveň ohrožení
Zkušenosti 250 XP

Potřebné kousky fragmentů

Základní 8
Bronz 24
Stříbro 36
Zlato 43

O Zvířeti

Klasifikace MK: XXXXX

Prokazatelný zabiják kouzelníků / tvor neschopný ochočení a výcviku, tato klasifikace se samozřejmě týká vlkodlaka v proměněné podobě. Když právě není úplněk, je vlkodlak stejně neškodný jako kterýkoli jiný člověk.

Detailní popis

Vlkodlaci se vyskytují po celém světě, i když údajně pocházejí ze severní Evropy. Lidé se ve vlkodlaky mění pouze v případě, že je některý z nich pokouše. Dosud není znám účinný lék, přestože nedávné pokroky ve výrobě lektvarů do značné  míry přitlumily nejhorší příznaky. Jednou měsíčně, za úplňku, se jinak zcela zdravý a normální kouzelník či mudla promění ve vražednou bestii. Vlkodlak, který je mezi fantastickými zvířaty prakticky unikátní, aktivně vyhledává lidi, jimž dává přednost před jakoukoliv jinou kořistí.

Zdroj: Fantastická zvířata a kde je najít

Komentujte

avatar
  Přihlásit se k odběru e-mailem  
Upozornit na