Leprechaun

Leprechaun

Leprechauns are six-inch-tall magical creatures native to Ireland. Pranksters by nature, they take great pleasure in attracting Muggle’s attention, and are capable of creating gold coins that disappear after a few hours.

Leprikón

Leprikóni jsou 6 palců vysoká kouzelná stvoření pocházející z Irska. Vtipálci od přírody, mají velkou radost z přitahování mudlovské pozornosti a jsou schopni vytvářet zlaté mince, které po několika hodinách zmizí.

O Nálezu

Informace

Úroveň ohrožení
Zkušenosti 250 XP

Potřebné kousky fragmentů

Základní 15
Bronz 30
Stříbro 60
Zlato 120

O Zvířeti

Klasifikace MK: XXX

Kompetentní kouzelník by ho měl zvládnout.

Detailní popis

Inteligentnější než víla a méně zlomyslný než šotek, rarach nebo běhnice, je leprikón přesto velký nezbedník. Vyskytuje se pouze v Irsku, dorůstá velikosti až šesti palců a má zelenou barvu. Jsou známy případy, kdy si z listí vyrábí primitivní oblečení. Jako jediní zástupci „malého lidu“ umějí ostrovní skřítkové mluvit, přesto však nikdy nepožádali o změnu své klasifikace na „osoby“. Leprikón rodí živá mláďata a žije většinou v lesnatých a křovinatých oblastech, přitom však na svou existenci s oblibou upozorňuje mudly, díky čemuž v mudlovské literatuře pro děti figuruje skoro stejně stejně často jako víly. Leprikóni umějí stvořit substanci, která je věrnou napodobeninou zlata, po několika hodinách však k jejich nesmírnému obveselení zmizí. Živí se listím a navzdory své pověsti šprýmařů není znám jediný případ, že by nějakému člověku způsobili trvalou újmu.

Zdroj: Fantastická zvířata a kde je najít

 

Komentujte

avatar
  Přihlásit se k odběru e-mailem  
Upozornit na