Ideální množství přísad v inventáři

Se spuštěním hry se začínají objevovat první návody a tipy. Jedním z nich je i příspěvek z redditu, kde se diskutuje o tom, kolik si jakých přísad ponechat v inventáři a jak jsou které přísady důležité. Přeložili jsme pro tebe spekulace z tohoto vlákna.

Přísady

Přísady, které si vždy ponechat

Tyhle přísady do lektvarů chceš mít v co největším počtu a chceš se jich zbavovat minimálně.

Granian Hair (žíně z granijského koně) a Unicorn Hair (žíně z jednorožce). Tyto přísady jsou vzácné a používají se pro dva Exstimulo lekvary.

Hermit Crab Shell (ulita kraba poustevníka) – vzácná přísada pro Dawdle Draught lektvar.

Powdered Dragon Claw (drť z dračích drápů) – nejvzácnější přísada pro vaření Baruffio’s Brain Elixiru

Přísady, které se dají vypěstovat

Pokud máš přístup k více skleníkům, tyto suroviny ber jako jednorázové. Pokud tomu tak není, udržuj si přísady v takovém počtu, abys mohl uvařit 2-3 lektvary, záleží na tvých konkrétních potřebách. Pokud nemáš možnost pravidelného pěstování přísad, níže nalezneš doporučené maximální množství, které si ponechat.

Leaping Toadstool (hopsající muchomůrka) – Na mapě docela neobvyklá přísada a trvá 24 hodin, než jí vypěstuješ ve skleníku. Na uvaření Baruffios’s Brain Elixiru jsou potřeba 2 tyto přísady. Hopsající muchomůrka je více běžná přísada, než např. drť z dračích drápů. Doporučujeme maximální množství 20 kousků. Jediné dvě situace, kdy budeš vyhazovat tuto přísadu jsou, pokud jí máš více jak 20x v inventáři anebo nemůžeš vyhodit nic jiného.

Valerian Root (valeriánský kořen) – druhá nejdůležitější přísada do lektvaru Dawdle Draught, stále je ale běžnější než ulita kraba poustevníka. Doporučujeme ponechat si 10 kousků této přísady.

Lovage (libeček lékařský) a Sneezewort (řebříček bertrám) – tyto přísady nejsou až tak vzácné, ale je potřeba od každé přísady po dvou kouscích na Invigoration lektvary (Invigoration Potion, Strong Invigoration Potion). Doporučujeme, abys měl od každé přísady 10 kousků. Řebříček můžeš ale klidně do 13. levelu vyhazovat, protože stejně nemůžeš vařit Strong Invigoration Draughts.

Ginger Root (zázvorový kořen) – Není vzácný, ale je potřeba 4 kousků na uvaření jednoho Wit-Sharpening Potion. Lektvar nelze do 15. levelu uvařit, tak popřemýšlej jestli potřebuješ mít tuto přísadu v inventáři. Doporučujeme mít rozmezí 0-20 kousků.

Bitterroot (levisie vytrvalá) a Snowdrop (sněženka) – obě přísady jsou celkem běžné a je jich potřeba docela dost k uvaření Potent Exstimulo Potion. Doporučujeme 10-20 od každé přísady mít v inventáři. Pokud ti ale stačí pouze Exstimulo Potion, můžeš tyto přísady držet na minimu.

Scurvygrass (lžičník) – běžná přísada, která se dá vypěstovat ve skleníku, ale i sebrat na mapě. Potřebuješ pouze jeden kus na uvaření Invigoration Potion nebo Strong Invigoration Potion. Doporučujeme mít zásobu maximálně 10 kousků, klidně ale i méně.

Sopophorus Bean (fazolka dřímalka) – celkem běžná přísada, která se dá vypěstovat ve skleníku, ale i sebrat na mapě. Je potřeba pouze jedna na Dawdle Draught. Většinu fazolek můžeš vyhodit. Doporučujeme mít maximálně 5 kousků.

Wormwood (pelyněk) – běžná přísada, která se dá vypěstovat ve skleníku, ale i sebrat na mapě. Je potřeba pouze jeden kus na Healing potion. Doporučujeme mít 5-10 kousků v inventáři. Pokud tedy neplánuješ mít tunu zásob Healing potionu.

Ostatní suroviny

Tyto přísady se na mapě vyskytují v závislosti na počasí a denní době. V seznamu níže je maximum doporučených přísad, kolik máš mít v inventáři.

Bubotuber Pus (sliz z dýmějové hlízy) – poměrně běžná přísada, je potřeba tří kousků na Healing potion. Doporučujeme si ponechat maximálně 15 kousků v inventáři.

Dittany (krétské oregáno) – běžná přísada a i přesto, že je to rostlinka, nelze jí vypěstovat ve skleníku. Dva kousky jsou potřeba na Healing potion. Doporučujeme mít maximálně 10 kousků.

Re’em Blood (Krev z Re’em) – běžná přísada a pouze 1-2 je potřeba na Exstimulo potions. Doporučujeme maximální zásobu 10 kousků.

Honeywater (medová voda) a Vervain Infusion (odvar ze sporýše) – potřebuješ pouze jednu přísadu od každé k uvaření Invigoration Draught a Strong varianty. Doporučujeme držet si maximálně 10 kousků.

Ground Scarab Beetles (prach ze skarabů) a Armadillo Bile (žluč z pásovce) – tyto přísady jsou docela neobvyklé, ale do 15. levelu nemají využití. Do té doby zbytečně neplýtvej místem, obzvláště na nízkém levelu. Na 15. levelu tyto přísady využiješ do Wit-Sharpening potionu. Doporučujeme od každé přísady 5 kousků.

Dragon Liver (dračí játra) – nenech se zmást popiskem u suroviny, najdeš ji totiž snad všude. Potřebuješ pouze jeden kousek na Healing potion. Doporučujeme maximální zásobu 5-10 kousků.

Butterscotch (karamelka) – běžná přísada a je potřeba pouze jeden kousek na Dawdle Draught. Doporučujeme maximální zásobu 5 kousků.

Newt Spleen (slezina z mloka) – běžná přísada a do 15. levelu nepotřebná. Jakmile dosáhneš 15. levelu, tak doporučujeme zásobu  0-10 kousků.

Frog Brain (žabí mozek) a Runespore Eggs (vajíčka runovce). Až nalezneš dostatek surovin (Powdered Dragon Claw) k uvaření pěti Baruffio’s Brain Elixir, budeš mít v inventáři tucty nebo stovky žabích mozků a vajíček runovce. Navíc, málokdy nutně potřebuješ Baruffio’s potion. Doporučujeme zásobu 0-5 maximálně.

Rady na závěr

Exstimulo Potions – Nikdy nevař „Strong“ variantu. Soustřeď se na vaření základní varianty. Pokud nahromadíš více Unicorn Hair (žíní z jednorožce) uvař pár Potent variant. Tuto variantu lektvaru bys měl používat jen na exkluzivní nebo velmi vzácné Foundables (Nálezy) anebo na silnější protivníky v Pevnostech.

Invigoration Draughts – Vždy se soustřeď na vaření silnější varianty (Strong Invigoration Draughts), až dosáhneš levelu 13, Spotřeba přísad je hodně podobná.

Vždy vař lektvary za použití master notes!

Pokud nechceš do hry investovat ani korunu, nikdy nepoužívej zlatky na chybějící přísady nebo zrychlení vaření lektvarů. Spíše se soustřeď na rozšiřování kapacity inventáře. Pokud se ti zdá, že ti lektvary rychle dochází, zamysli se, zda je nutné na každý Nález použít lektvar.

 

1
Komentujte

avatar
1 Komentované diskuze
0 Odpovědi na diskuzi
0 Sledující
 
Nejvíce reakcí na komentář
Nejžhavější diskuze
1 Comment authors
Míra Recent comment authors
  Přihlásit se k odběru e-mailem  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Míra
Host
Míra

Exstimulo Potions – Nikdy nevař „Strong“ variantu.
Tohle je jediné s čím nesouhlasím. Nevidím k tomu důvod.