Grim Fawley

Grim Marshall Fawley

Grim Marschall Fawley, narozen 1984 nebo 1985, byl  britský kouzelník a Nevyslovitelný na Odboru záhad na Ministerstvu kouzel v Londýně. Byl ženatý s Penelope Padgetovou a měl přinejmenším dvě děti, Talbota a Melody. 14. Prosince 2018 jeho žena a její tři spolupracovníci záhadně zmizeli v Lodnýně spolu s reportérem z Denního věštce. Ministerstvo se rozhodlo ukončit vyšetřování a Grim se rozhodl  udělat vše pro to, aby svou ženu nalezl. Je podezřelý z toho, že způsobil Kalamitu (Calamity).

Biografie

Mládí Grima Fawleyho

Grim Fawley se narodil někde na Britských ostrovech do kouzelnické rodiny Fawleyů, v roce 1984 nebo 1985. Byl vychován rodiči, Marshallem a Lucretií, oba považoval za „milující“. O oba rodiče tragicky přišel během Druhé kouzelnické války ještě jako dítě.

Ve školním roce 1996-1997 začal chodit do Bradavické školy čar a kouzel. Moudrý klobouk ho zařadil do Mrzimoru.

Grim byl akademicky nadaný student. Během studií v Bradavicích potkal svou budoucí ženu, Penelope, a po dokončení školy se oba přidali na Odbor pro uplatňování kouzelnických zákonů britského Ministerstva kouzel. Červnovou neděli, roku 2006, se vzali. Měli spolu dvě děti. Melody zdědila nos po Penelope a Talbot její tvrdohlavost.

I přesto, že někteří namítali, že Penelopininy rodiče byli následovníky Lorda Voldemorta, nezůstali její úspěchy bez povšimnutí. Samotný Harry Potter, ředitel kanceláře Bystrozorů, jí nabídl práci a ona přijala. Zatímco Penelope zažívala s novým kolegy „dobrodružství“, tak Grim zůstal otrokem kancelářské práce. Navzdory tomu, že Grim byl přesvědčen o opaku ho žena přesvědčí, že byl předurčen pro větší věci a požádal o zaměstnání u Nevyslovitelných na Odboru záhad. Nadaný zaměstnanec byl nakonec odměněn za své úsilí a byl přijat.

Zmizení Londýnské pětky

Když se Grim dozvěděl o událostech „Londýnské pětky“ byl zděšen, že jeho žena patřila mezi skupinu pěti zmizelých. Členy této „Londýnské pětky“ byla Riya Patel, Timothy Hale, Kit Gerrard, Genevie Bladt a Grimova žena Penelope Fawley. Krátce po zmizení vysoce postavený úředník Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, Gareth Greengrass, ujistil Grima, že udělá vše, co je v jeho silách, aby našel jeho ženu. Vyšetřování zmizelých se ujal samotný Harry Potter. Navzdory svému nejlepšímu úsilí narazili bystrozorové na slepou uličku a pátrání po „Londýnské pětce“ nikam nevedlo. Proto se rada, na které Gareth Greengrass předsedal, rozhodla vyšetřování ukončit. Náklady na pátrací akci překročily rozpočet, než který si mohli bystrozoři dovolit.

Brzy na to zaslal Grim Greengrassovi ministerský oběžník, kde ho přesvědčoval o znovuotevření případu. Nejenže to Greengrass považoval za zbytečné, ale sdělil mu, že je Penelope nejspíše stejně mrtvá a Grim propadl zoufalství. Ačkoliv bylo Grimovi doporučeno, aby si vzal na nějaký čas volno a truchlil a postaral se především o své dvě děti, tak tuto možnost odmítl a nedokázal se smířit s tím, že by jeho žena byla mrtvá. Grim šel za Harry Potterem, aby „obešel pravidla“ a prohledal záznamy o Penelope. Snažil se i získat složku vyšetřování, aby se přesně dozvěděl, proč byla Penelope tam, kde byla a hlavně proč. Přístup ke složce mu byl zamítnut z důvodu příliš mnoha tajných informací.

To vyústilo k tomu, že napsal naštvaný dopis Harrymu a trval na tom, že má právo na informace o své ženě. Zkoušel ho přesvědčit tím, že je truchlící manžel a že se smířil s rozhodnutím Greengrasse ale prosí naposled Harryho, aby „obešel pravidla“.

Harry odmítl a Grim ukradl složky vyšetřování zmizení „Londýnské pětky“, kde se dozvídá, že vyšetřování bylo ukončeno z důvodu financování a že náklady na vyšetřování neodpovídají odvedené práci.

Grim obdržel dopis od čarodějky Amorette Deneuve, kde popisuje, že „láska je tím nejnebezpečnějším kouzlem“ a že „láska se vlévá do našich kostí a duše“. Tento dopis přivede Grima k myšlence, že klíčem k nalezení své ženy je láska.

O něco později, během vyšetřování Kalamity, kde je Grim jedním z hlavních podezřelých, bylo jeho místo pobytu Ministerstvu neznámé. Věděli ale, že čas od času navštěvuje Komnatu lásky podle deníku přístupů.

Kalamita

Těsně před vyhlášením ohrožení Statutu utajení Mezinárodní konfederací kouzelníků se začal Grim chovat poněkud podezřele. Poukázala na to situace, když britské ministerstvo náhle obdrželo písemnou stížnost ze strany japonského partnera, který žádal vysvětlení, proč jeden z jejich zaměstnanců žádá o utajené dokumenty z archivu, aniž by žádost přišla oficiální cestou. A žádají, aby jim Grim podal detailní vysvětlení. O nějaký čas později kouzelnická knihovna v Praze, hlavním městě České republiky, nahlásila, že několik starověkých kouzelnických knih zmizelo a knihovník upozornil, že zlodějem je nedávný návštěvník. Věří se, že to má spojitost s Grimovo hledáním své ženy.

Komnata lásky?

Je jedinou neustále zamčenou komnatou, protože podle Brumábla obsahuje moc, která je mnohem úžasnější a děsivější než smrt, lidská mysl nebo síla přírody. Je to také nejspíš nejzáhadnější z objektů studia odboru záhad, láska. Dveře vedoucí do ní nemohou být odemčeny kouzlem alohomora ani kouzelným šperhákem, tak dobře je hlídaná, vzhledem k tomu, že dostat se do jiných komnat nečinilo potíže, a mohla by být klíčem k porozumění a zopakování kouzelné ochrany poskytnuté sebeobětováním, jediné dostatečně silné ochrany před smrtící kletbou. A údajně se v ní také nachází velká fontána nápoje lásky.

Komentujte

avatar
  Přihlásit se k odběru e-mailem  
Upozornit na